Forum

Die Forenthemen sind den verschiedenen Alltagssituationen zugeordnet: Ausländerbehörde, Familie, Freundschaft usw. Über diese Themen kannst du deine Fragen stellen, deine Meinung äußern oder anderen Usern antworten. Zum Lesen brauchst du dich nicht zu registrieren. Wenn du einen Beitrag schreiben möchtest, musst du dich registrieren. Das geht in wenigen Schritten. Bevor du die Foren benutzt, lies bitte zuerst die Nutzungsbedingungen.

Lise Mezunu Çalışma Vizesi Hakkında

09. 11. 2019, 02:36

Merhabalar

Ben Almanya Flein şehrinde bir Makine Yedek Parçası yapan bir şirketten CNC makina programcısı olarak iş teklifi almış bulunmaktayım 

Ben kendim Sakarya Anadolu Meslek Lisesi Makine bölümü mezunuyum lise diplomam mesleki ustalık belgesi olarak geçerlimidir yoksa lise diplomasının denkliği yoksa neyapmalıyım 

Birde söyle bir sorum olacaktı benim 4 senelik mesleki  bir sigortam var ama son 4 seneden beri sigortam yok son 4 seneden beri bu mesleği yapmıyor gibi gözüyorum ama ama öncesinde 4-5 sene bu işi yaptığıma dair bir sigorta dökümüm var bu önüme bir red engeli çıkarır mı acaba ?

Malesef Almancam yok ama iyi derecede İngilizcem var 

Sözleşmeli işçi(yeşil kart)  ile Mavi Kart gereken belgeler aynı mıdır ?

Çalışacağım şirket başvuru yaptığı zaman Çalışma vizesi almak için nasıl bir yol izlemeliyim 

Cevabınız ve göstereceğiniz yol için şimdiden teşşkürler